PAJMEBLE

Nasza wzorcownia

Działamy na rynku od 1990 roku .

Nasze meble charakteryzują się indywidualną i wysoką jakością przy zachowaniu zrównoważonych cen, nie posiadamy dużych magazynów, ani salonów sprzedaży, ponieważ nasze meble produkujemy na indywidualne zamówienia w wymiarach i rodzajach tkanin, skór, eko skór zgodnie z życzeniami klienta, do każdego mebla można odpowiednio zmienić, lub zastosować dodatki drewniane, chromowane.

Przy dużym zróżnicowaniu rynku, materiałów i skór oferujemy pełne i fachowe doradztwo personalne, aby w pełni państwa usatysfakcjonować i nie pozostawić złudzeń, co do słuszności wyboru naszej firmy.

Posiadamy własne wzory mebli, ale również bez obaw sięgamy po sprawdzone i przyjęte rozwiązania.

Naszą specjalnością są nowoczesne narożniki, narożniki z funkcją spania , meble na zamówienie ,doskonale nadające się do domów jednorodzinnych , mieszań w blokach jak i przestrzennych salonów.

Produkujemy również zestawy wypoczynkowe możliwość dowolnej konfiguracji 3+2+1, 3+1+1, 3+1, sofy, sofy angielskie , sofy rozkładane , fotele z zachowaniem doskonałych proporcji między nowoczesnością i praktycznością.

Oferujemy dodatki w postaci ozdobnych poduszek, jaśków, wałków, puf, ław i stolików.

Posiadamy szeroki wachlarz próbników tkanin skór, dysponujemy własnymi katalogami mebli z dokładnymi i wyraźnymi zdjęciami oddającymi realia mebli.

Nasza siedziba mieści się w Kalwarii Zebrzydowskiej, niedaleko Krakowa i Wadowic, jednak nasze meble dostarczamy na teren całego kraju do takich miast jak: Kraków, Warszawa , Gdańsk , Wrocław, Katowice , Rybnik, Lublin, Lubin , Suwałki, oraz wielu innych .

Województwo Małopolskie słynie nie tylko z Krakowa, ale również i z produkcji mebli. W szczególności taka działalność rozwijana jest w niewielkiej miejscowości w Małopolsce, tj. w Kalwarii Zebrzydowskiej. Meble kalwaryjskie są doskonale znane nie tylko w Polsce, ale i za granicami kraju.

Bogata historia

Rzemiosło Kalwaryjskie swoją pozycję zawdzięcza także bogatej historii i długiej tradycji. Pierwsze wzmianki o działalności stolarzy w Kalwarii Zebrzydowskiej pochodzą z 1786 roku. Natomiast pierwszą organizację cechową utworzono w 1885 roku. Dwa lata później powstała w Kalwarii Krajowa Szkoła Stolarska, pierwsza publiczna szkoła przygotowująca przyszłych rzemieślników do artystycznego wykonywania mebli. Ważną datą, wskazującą prężny rozwój rzemiosła, jest rok 1930. Wtedy to zostały zorganizowane I Targi Kalwaryjskie. Jednak największy rozkwit rzemiosła nastąpił w obecnych czasach. W 1985 roku, w setną rocznicę założenia Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, oddano do użytku pawilon meblowy wybudowany przez członków Cechu. W 1994 roku odzyskano wybudowany w 1939 roku pawilon wystawowy zwany „Okrąglakiem”.

Z jednej strony czerpanie z bogatej historii, z drugiej podążanie z duchem czasu sprawiają, że kalwaryjskie meble są rozpoznawalne i cenione w całej Polsce, a nawet na świecie.

l

Ważna edukacja

Aby rzemiosło tak dobrze mogło się rozwijać, konieczni są dobrzy specjaliści w tej branży. Dlatego też Cech Rzemiosł Różnych kładzie ogromny nacisk na kształcenie nowych rzemieślników. Corocznie przy współudziale Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi rekrutację uczniów młodocianych do nauki w zakresie zawodów m.in. z branży stolarskiej i tapicerskiej, a także obuwniczej. W latach 1955-1999 Dyplom Czeladniczy uzyskało około 1000 uczniów pobierających naukę w zakładach rzemieślniczych w zawodzie stolarza.

tagi: meble kalwaria, meble kalwaria zebrzydowska, kalwaria zebrzydowska meble, meble na wymiar kalwaria, meble tapicerowane kalwaria, meble wypoczynkowe kalwaria, meble skórzane kalwaria zebrzydowska, narożniki kalwaria, meble kalwaryjskie sofy