PAJMEBLE

Pytania i odpowiedzi
Czy istnieje możliwość zmiany materiału i wymiaru ?

Meble oferowane na naszej stronie internetowej są dostępne na zamówienie , można je wykonać w danym  wymiarze  , oraz obicie : materiałowe,  skórzane , lub z Eko skóry.

Czy mogę zmienić kolory poduszek dekoracyjnych ?

Oczywiście, chcemy aby wybrany przez Ciebie produkt w 100% spełniał Twoje oczekiwania. Zaznacz swoje uwagi podczas składania zamówienia, Czy w ofercie znajdę tkaniny z powłoką ułatwiającą czyszczenie?Ponad połowa tkanin z naszej oferty posiada dodatkowe powłoki, ułatwiające czyszczenie.

Czy firma wysyła próbniki ?

Próbniki tkanin można zobaczyć  na stronach naszych partnerów. Po konsultacji telefonicznej możemy wysłać próbniki pocztą  i mogą znajdować się w nim maksymalnie 3 próbki materiałów.

Jaki jest okres gwarancji ?

Na wszystkie zakupione meble  udzielamy gwarancji. Proszę pamiętać , żę meble  są towarem , który się eksploatuje, codziennym użytkowaniem .

Czy dany produkt można obejrzeć w zakładzie ?

Ze względu na bardzo szeroki asortyment naszych produktów oferowanych oraz specyficznych potrzeb naszych Klientów nie wszystkie produkty prezentujemy w naszej ekspozycji.

Jaki jest koszt transportu ?

Istnieje możliwość transportu na terenie całego kraju . Koszty transportu ustala się wraz z klientem  cena transportu od 50 zł  do około 600 zł  ( północ kraju )

Czy kierowca wniesie towar ?

W zależności od tego jaką opcję dostawy wybierzesz. Możemy przyjechać i wnieść mebel po wcześniejszym uzgodnieniu  dostawa kierowca + pomocnik .  Dostawa  kierowca + pomoc państwa  ( kierowca może pomóc wnieść mebel z Państwa pomocą 2 osobową  , w przypadku nie otrzymania takiej pomocy, może odmówić W przypadku firm spedycyjnych kierowcy nie wnosi mebli  do mieszkania. W takich sytuacjach polecamy zorganizowanie w dniu doręczenia mebli pomocy sąsiada bądź kogoś znajomego.

Czy mogę odebrać towar osobiście ?

Posiadamy możliwość odbioru osobistego towarów.

Czy można zwrócić towar ?

Meble na zamówienie nie podlegają zwrotowi, dlatego starannie proszę przemyśleć zakup.

Co to znaczy, że narożnik jest uniwersalny ?

Narożnik uniwersalny, to narożnik który może być lewostronny lub prawostronny. Klient podczas zamówienia  sam wybiera stronę narożnika.

Jak dobrać odpowiednią długość łóżka do wzrostu ?

Aby Twoje łóżko spełniało swoją rolę i pozwalało na pełen komfortu odpoczynek, łóżko musi mieć odpowiednie wymiary. Jego długość powinna być równa wzrostowi użytkownika od 25 cm (im więcej, tym lepiej!). Szerokość minimalna dla jednej osoby powinna wynosić natomiast 75/85  cm, ale dopiero przy 90/100 cm na osobę ciało może przybrać swobodną pozycję.

Czy firma realizuje usługę montażu mebli ?

Podczas składania zamówienia możesz wtedy wybrać taka usługę.

Jak sprawdzić na jakim etapie jest moje zamówienie ?

Aby uzyskać informację na temat stanu realizacji Twojego zamówienia, napisz do nas zapytanie na adres : pajmeble@op.pl  skontaktuj się z nami telefonicznie 600347585

W jaki sposób można zareklamować meble ?

Aby zareklamować meble napisz do nas maila na adres oraz dołącz w wiadomości zdjęcia uszkodzonych elementów jak również ich symbole: pajmeble@op.pl 

Czy istnieje możliwość zakupów na raty ?

Nie , oferujemy sprzedaż mebli poprzez system ratalny.

UŻYTKOWANIE I PIELĘGNACJA

Jak usuwać plamy z mebli?

Środków jest wiele, a każda gospodyni, choć jeden z nich, znajdzie u siebie w domu.

Masło, olej i inne tłuszcze usuniemy stosując rozpuszczalnik do tłustych plam, a następnie płyn do czyszczenia dywanów i obić tapicerskich,

 • Do usunięcia plam z majonezu wystarczy zastosować 5% roztwór kwasku cytrynowego, następnie rozpuszczalnik do tłustych plam, a na koniec płyn do czyszczenia dywanów i obić tapicerskich,
 • Ponieważ pomadki zawierają w sobie dużo tłuszczu, plamy które powstały w wyniku ich niewłaściwej eksploatacji, np.: kiedy szminka wpadnie w ręce małej damy, czyści się w ten sam sposób co wszystkie tłuste plamy. Wystarczy więc rozpuszczalnik i płyn do czyszczenia dywanów.
  • Każdy wie, że aromat kawy obudzi ze snu największe nawet śpiochy. Ona nie tylko ładnie pachnie, ale i dobrze smakuje. Niestety, potrafi też pozostawić po sobie inny, mniej miły ślad. Plamy z kawy na ulubionym tapczanie mogą zdarzyć się każdemu… Nie ma się jednak czym martwić, odrobina 5% roztwór kwasku cytrynowego i woda sprawią cuda. Wystarczy tylko delikatnie przetrzeć materiał miękką szmatką zamoczoną w płynie.
 • Herbata, z nią też niestety bywają problemy. Ale i tu z pomocą spieszy woda i 5% roztwór kwasku cytrynowego. Następnie wystarczy tylko jedną łyżeczkę proszku do prania rozpuścić w 250 ml ciepłej wody i delikatnie przetrzeć zaplamione miejsce.
 • Wydawałoby się, że na plamy z czerwonego wina nie ma mocnych. Nic bardziej mylnego. Nasza niezastąpiona para – woda i 5% roztwór kwasku cytrynowego, a do tego płyn do czyszczenia dywanów poradzą sobie z nimi bez trudu. Jest jednak jeszcze jeden sposób – zabrudzenie polewamy białym, wytrawnym winem, potem wodą i suszymy szmatką, a następnie suszarką do włosów.
 • Plamy z atramentu znikną po namoczeniu tkaniny w mleku lub przetarciu jej kwaskiem cytrynowym. Natomiast tusz z flamastrów usuniemy gliceryną, następnie przecierając tkaninę wilgotną ściereczką. Jeśli pozostaną ślady, usunie je wacik nasączony alkoholem.

Meble skórzane

Zanieczyszczenia skór należy usuwać stosując specjalne środki przeznaczone do czyszczenia skór.

Ponadto, w zależności od intensywności eksploatacji, powinno się konserwować je co 3-6 miesięcy używając mleczka konserwującego.

Skóra zachowa wtedy miękkość i elastyczność, a promienie słoneczne nie będą miały tak dużego wpływu na płowienie koloru. Również wszelkie zadrapania i otarcia na meblach skórzanych można zniwelować za pomocą farby tonującej. W takim wypadku, wszystkie szorstkie miejsca powinny być uprzednio wygładzone przy pomocy ścieraka. Dzięki temu powierzchnia zostanie zabezpieczona przed ponownym ścieraniem. Większe zadrapania i pęknięcia można zamknąć przy pomocy impregnatu.
Rynek oferuje szeroką gamę preparatów służących do czyszczenia i pielęgnacji mebli drewnianych. Zawierają one wosk lub olej zabezpieczające mebel przed wilgocią i kurzem. Jednocześnie nadają drewnu piękny połysk. Pamiętajmy, że meble drewniane nie lubią wody, dlatego przecierać je można jedynie wilgotną, miękką tkaniną, a następnie szybko wycierać do sucha.

Właściciele zwierząt oraz rodzice małych dzieci wiedzą, jak łatwo rysuje się drewno. Na szczęście rysy te można w prosty sposób usunąć. Wystarczy posmarować je wazeliną i zostawić np. na 24 h, a następnie posmarowane miejsce delikatnie wypolerować. Czary-mary i rysa znika bez śladu.

Na powierzchniach drewnianych nie powinno się też stawiać szklanek czy kubków z gorącymi płynami – bardzo łatwo wówczas o nieestetyczne, białe kółka. Nie dadzą się one usunąć żadnymi preparatami, ale może im podołać mieszanka soli i oliwy. Posmarowane taką miksturą i wypolerowane (po kilku godzinach) okażą się jak nowe.

Czyszcząc meble drewniane, warto zwrócić uwagę na to, by nie używać do tego celu szorstkich szmatek, gdyż mogą zarysować powierzchnię, również kuchenne detergenty nie są przyjaciółmi drewna – mogą spowodować odbarwienia..

Nie ustawiaj mebli blisko grzejnika lub innego źródła ciepła. Upewnij się, że minimalna odległość wynosi 20-30 cm pomiędzy meblem i źródłem ciepła.

i

Gwarancja

Gwarancją producenta nie są objęte:

 • wady, uszkodzenia i braki ilościowe elementów i akcesoriów widoczne przy zakupie,
 • uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego oraz nieostrożnego przewozu, przenoszenia mebli oraz montażu, jak również wynikłe po sprzedaży ze zdarzeń losowych i innych okoliczności (np. uszkodzenia mechaniczne – m.in. pęknięte lub złamane listwy sprężynujące, wyłamane automaty wersalkowe, odszczypane lub odłupane elementy drewniane, itp.),
 • naturalne zmarszczenia tkanin powstałe w trakcie prawidłowego użytkowania a wynikające z właściwości tych tkanin oraz z właściwości wkładu piankowego
 • odkształcenia części wkładu piankowego powstałe w wyniku użytkowania mebla.
 • uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego oraz niezgodnego z instrukcją używania, przechowywania i konserwacji mebli (np. wady wynikające ze zużycia, działania wilgoci, silnego ogrzewania, stosowania niewłaściwych środków konserwujących i czyszczących, wyłamane lub wypchane dno skrzyni na pościel poprzez umieszczanie nadmiaru pościeli, siadanie lub stawanie na podłokietnikach, podgłówkach, krawędziach oparć, itp.),
 • uszkodzenia wynikłe z przeróbki, naprawy lub ingerencji w konstrukcję mebli wykonane przez Kupującego lub na jego zlecenie, g/ nieznaczne różnice w wybarwieniu elementów drewnianych występujące między poszczególnymi składnikami wyrobu lub elementami zestawu (m. in. wynikające z naturalnych cech drewna, tj. kolor surówki, ułożenie słojów, widoczne cechy drewna klejonego), h/ różnice tkanin, jeżeli pochodzą z różnych serii produkcyjnych producenta tkanin, a reklamacja dotyczy różnicy poszczególnych wyrobów nabywanych przez Kupującego sukcesywnie,
 • wszystkie cechy stanowiące oznakę prawdziwości skóry naturalnej, tj. dopuszczalne różnice w fakturze i odcieniu skóry, a także zmarszczki i niewielkie pofałdowania, itp.,
 • elementy szklane, które należy sprawdzić przy odbiorze mebli od sprzedawcy bądź od przewoźnika,
 • wady i uszkodzenia w wyniku, których obniżono cenę wyrobu.
 • różnice w odcieniu tkaniny z wzornikami tkanin
 • wady nie zmniejszające walorów użytkowych i estetycznych wyrobu.
 • zapach wyrobu wynikający z zapachu surowców użytych do jego produkcji.
 • różnice w twardości siedziska i oparcia
 • komfort użytkowania mebla, wynikający z rodzaju użytych surowców (np.: grubość wkładu piankowego, gęstość pianki tapicerskiej,)
 • niektóre wysokogatunkowe tkaniny mienią się w promieniach światła (szczególnie w zestawach narożnikowych) jakby miały różne odcienie. Nie jest to powód do reklamacji, a cecha charakterystyczna tych tkanin,

Gwarancji nie podlegają cechy naturalne surowców z których wykonano mebel oraz cechy wyrobu wynikające z konstrukcji mebli. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 • Dopuszczalne różnice w fakturze i odcieniu skóry, a także różnego rodzaju zmarszczenia skóry i rozstępy , zabliźnione rany i ślady ukąszeń owadów. Cechy te należy traktować jako dowody autentyczności skóry, które podwyższają atrakcyjność mebla i nadające jej niepowtarzalny wygląd. .
 • Zmiany zachodzące naturalnie, podczas przeciętnej eksploatacji mebla, będące następstwem upływu czasu i używalności, tj. marszczenia i wybłyszczenia skóry, delikatne przecieranie się farby na szwach. .
 • Różnice w stopniu twardości pojedynczych elementów wyrobu tapicerskiego, wynikające z ich zróżnicowanej wielkości oraz uwarunkowane zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. .
 • Zapach skóry jako cecha występująca we wszystkich obiciach wykonanych ze skóry naturalnej. .
 • Różnice i pofałdowania elementów siedzisk, oparć i podłokietników powstałych w wyniku złego użytkowania. Należy równomiernie użytkować wszystkie siedziska kompletu tapicerskiego, ponieważ częste użytkowanie jednego siedziska spowoduje jego nadmierne pofałdowanie i zdeformowanie. .
 • Dopuszczalne różnice w odcieniu i wybarwieniu elementów drewnianych. Drewno jest również materiałem naturalnym posiadające swój specyficzny rysunek i gęstość wpływające na odcień i intensywność wybarwienia, która może być różna w poszczególnych częściach mebla.

tagi: meble kalwaria, meble kalwaria zebrzydowska, kalwaria zebrzydowska meble, meble na wymiar kalwaria, meble tapicerowane kalwaria, meble wypoczynkowe kalwaria, meble skórzane kalwaria zebrzydowska, narożniki kalwaria, meble kalwaryjskie sofy